OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Maitland
NSW
Dubbo
Maitland
Dapto
Waikato
Warragul
Christchurch
Warrnambool
Sandown
Angle Park
Shepparton
Hobart
Albion Park
Mandurah
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Golden easter egg
GRNSW
Merchandise
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Maitland
NSW
Dubbo
NSW
Maitland
NSW
Dapto
NSW
Waikato
Warragul
VIC
Christchurch
Warrnambool
VIC
Sandown
VIC
Angle Park
SA
Shepparton
VIC
Hobart
TAS
Albion Park
QLD
Mandurah
WA
Fields
10 races
R1
7
1
8
9
R2
8
7
2
1
R3
4
3
5
2
R4
1
3
5
9
R5
6
4
5
2
R6
1
5
6
2
R7
8
5
10
7
R8
3
2
8
5
R9
1
4
2
7
R10
6
7
8
1
Kennel closes at
04:12 30 January 2014
R1
7
1
8
9
Show Time Cup 1-4 Wins H
4th/5th Grade 400m
PRIZE MONEY
$1,645
$1,150 - $330 - $165
$1.1K - $330 - $160
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Heroic Avenger
Brindle D
T: Michelle Shambler
Michelle Shambler
4811
22.50
Quatro Raider
Black B
T: Lloyd Metcalf Jnr
Lloyd Metcalf Jnr
3686
NBT
Visual Basic
Black D
T: Leonard Absalom
Leonard Absalom
5254
23.05
Benji
Blk & Wh D
T: Neal Gray
Neal Gray
21
NBT
King Cadel (SCR)
T: Chad Garrard
Chad Garrard
3314
22.75
Dynamites Legend
Wh & Blk D
T: George Brodie
George Brodie
6861
NBT
Hilda's Best
Black D
T: Norm Becroft
Norm Becroft
15
NBT
Magic Marlow
Black D
T: Allan Woodward
Allan Woodward
2628
22.78
Hurricane Bardo
Black B
(into 5)
T: Brian Barton
Brian Barton
5548
NBT
Kym's Boy (SCR)
T: Terrence Marsh
Terrence Marsh
5578
23.00
R2
8
7
2
1
taragreyhounds.com Maiden
Maiden 400m
PRIZE MONEY
$1,185
$830 - $240 - $115
$830 - $240 - $110
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Brindle Falcon
Brindle D
T: Neal Gray
Neal Gray
3827
23.53
Knocka's Courage
Brindle D
T: Maureen Bashford
Maureen Bashford
3442
22.61
Three Boys
Black D
T: David Burgess
David Burgess
336
NBT
Ignite Four Us
Black B
T: Terrence Marsh
Terrence Marsh
3
NBT
Comeback Kid
Black D
T: Betty Keene
Betty Keene
7733
NBT
Devine Luck (SCR)
T: Patrick Parrelli
Patrick Parrelli
2563
23.05
Mint Murphy
Wh & Blk D
T: Jamie Bennett
Jamie Bennett
3
22.87
None Of Them
Black D
T: Paul Roach
Paul Roach
283
NBT
Pretty Chant
Lt Bdl B
(into 6)
T: Julie Laurantus
Julie Laurantus
528
NBT
Arizona Sky (SCR)
T: Elizabeth Bont
Elizabeth Bont
N/A
NBT
R3
4
3
5
2
www.bettowintips.com.au Maiden
Maiden 450m
PRIZE MONEY
$1,185
$830 - $240 - $115
$830 - $240 - $110
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Ema's Tree (L/SCR)
T: Charlie Lamb
Charlie Lamb
2257
25.56
Zipping Riva
Brindle B
T: Daniel Flanagan
Daniel Flanagan
N/A
NBT
Luke's Liability
Black D
T: Craig Bosworth
Craig Bosworth
3384
25.77
Devine Vegas
Brindle D
T: Patrick Parrelli
Patrick Parrelli
5522
25.81
Total Key
Black D
T: Kelvin Lean
Kelvin Lean
323
NBT
Tribal Beat
Black D
T: Ronald Bell
Ronald Bell
633
NBT
Jungle Rum
Black D
T: Bradley Field
Bradley Field
N/A
NBT
Lola's Chant
Black B
T: Julie Laurantus
Julie Laurantus
6347
NBT
Dorothy Lidcombe (SCR)
T: Grant Dunphy
Grant Dunphy
4
26.27
Hilda's Angel (SCR)
T: Norm Becroft
Norm Becroft
5
NBT
R4
1
3
5
9
Show Time Cup 1-4 Wins H
4th/5th Grade 400m
PRIZE MONEY
$1,645
$1,150 - $330 - $165
$1.1K - $330 - $160
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Titanium Tim
Black D
T: Michelle Shambler
Michelle Shambler
3566
22.44
Wado's Girl
Blk & Wh B
T: Beverly Sandes
Beverly Sandes
5555
NBT
Your Say
Black D
T: Neal Gray
Neal Gray
4121
NBT
Elite Shak
Black D
T: Leonard Absalom
Leonard Absalom
5121
23.11
Storm King
Black D
T: Betty Keene
Betty Keene
4246
22.95
Devine Amrak (SCR)
T: Patrick Parrelli
Patrick Parrelli
2868
22.58
Fire The Star
Black B
T: Mark Moroney
Mark Moroney
4516
23.21
Blue Too Me
Black D
T: Jamie Hawkins
Jamie Hawkins
7418
22.77
Dancing Bones
Red Fwn D
(into 6)
T: William Christie
William Christie
8826
22.85
Dungog Star (SCR)
T: Darryl Coxhedge
Darryl Coxhedge
8717
23.03
R5
6
4
5
2
Show Time Cup 1-4 Wins H
4th/5th Grade 400m
PRIZE MONEY
$1,645
$1,150 - $330 - $165
$1.1K - $330 - $160
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Miss Happy Pants
Blue B
T: Kevin Yates
Kevin Yates
2556
23.01
Hurricane Maybe
Black B
T: Brian Barton
Brian Barton
2478
23.85
Bugle Bonanza
Black D
T: Bradley Field
Bradley Field
6337
23.04
Why Why Why
Black B
T: Rachel Scott
Rachel Scott
4215
NBT
Bite Size
Red Bdl B
T: Terrence Hong
Terrence Hong
2653
23.10
Senorita Ice
Blue B
T: David Richardson
David Richardson
612
NBT
Cosmic Explorer
Red Fwn D
T: Chad Garrard
Chad Garrard
2653
23.06
Happy Now
Black D
T: Neal Gray
Neal Gray
1233
NBT
Chloe's Wonder (SCR)
T: Barry Harmey
Barry Harmey
3657
NBT
She's My Ruby (SCR)
T: Michael Mowle
Michael Mowle
1875
NBT
R6
1
5
6
2
Show Time Cup 1-4 Wins H
4th/5th Grade 400m
PRIZE MONEY
$1,645
$1,150 - $330 - $165
$1.1K - $330 - $160
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Interrogated
Blue D
T: Michelle Shambler
Michelle Shambler
7531
NBT
Rich Fantasy
Black D
T: David Howarth
David Howarth
2213
NBT
Highbury
Black D
T: Paul Roach
Paul Roach
2362
NBT
Try
Blk & Wh D
T: Lorraine Hine
Lorraine Hine
2215
NBT
Buzzword
Red Bdl D
T: Louise Mcgee
Louise Mcgee
2547
22.92
Pod's Elect
Black D
T: Neal Gray
Neal Gray
1473
23.25
Cosmic Anvil
Red Bdl D
T: Kenneth Sutton
Kenneth Sutton
5828
22.84
Bardo Holyfield
Wh & Blk D
T: Brian Barton
Brian Barton
7328
23.03
Part The Sea (SCR)
T: Rachel Scott
Rachel Scott
3575
NBT
Ares War (SCR)
T: Roger Sandes
Roger Sandes
2467
NBT
R7
8
5
10
7
Cant's Building & Construction Stk
4th/5th Grade 400m
PRIZE MONEY
$1,645
$1,150 - $330 - $165
$1.1K - $330 - $160
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Goodesy Magic
Black D
T: Daniel Foley
Daniel Foley
1433
22.66
Unexplained (SCR)
T: Majella Ferguson
Majella Ferguson
1424
NBT
Heisenberg (SCR)
T: Jeanette Foley
Jeanette Foley
6521
22.73
Mighty Explosive
Fawn D
T: Norm Becroft
Norm Becroft
1616
22.98
Prince Tanga
Black D
T: Maureen Sharman
Maureen Sharman
4153
22.73
Electro Storm
Black D
T: Majella Ferguson
Majella Ferguson
2845
23.20
Platinum
Dark Bdl D
T: Karen Sanderson
Karen Sanderson
4733
22.75
Zipping Willow
Black B
T: Jason Mackay
Jason Mackay
1624
NBT
Black Bravo (SCR)
T: Bill Deguara
Bill Deguara
3147
NBT
Bella's Chant
Black B
(into 3)
T: Julie Laurantus
Julie Laurantus
2643
23.06
R8
3
2
8
5
The Sign Place Stk
4th/5th Grade 450m
PRIZE MONEY
$1,645
$1,150 - $330 - $165
$1.1K - $330 - $160
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Elfreda Raider
Black B
T: Lloyd Metcalf Jnr
Lloyd Metcalf Jnr
1672
25.95
Hunter Hummer
Red Fwn D
T: Helen Pullman
Helen Pullman
1173
NBT
Hot As Hell
Black D
T: Peter Neilson
Peter Neilson
4235
25.43
Onya Miss
Black B
T: Dale Leard
Dale Leard
2338
25.81
Fire Elusive
Blue D
T: Mark Moroney
Mark Moroney
5178
25.34
Navigator
Black D
T: Denis Anderson
Denis Anderson
3223
25.60
Cyclone Simone
Black B
T: Majella Ferguson
Majella Ferguson
1114
25.36
Sunrise Brent
Black D
T: Charmaine Field
Charmaine Field
6226
25.42
Pattykate Sue (SCR)
T: Wendy Ison
Wendy Ison
2445
25.32
Lady Knocka (SCR)
T: Fay Trowbridge
Fay Trowbridge
4486
25.63
R9
1
4
2
7
Betezy Maitland - City H
5th Grade 450m
PRIZE MONEY
$1,550
$1,080 - $315 - $155
$1K - $310 - $150
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Margiris
Black D
T: Rachel Scott
Rachel Scott
1474
25.77
Hurricane Hank
Black D
T: Bradley Field
Bradley Field
5156
25.74
Stiff Arm
Red Bdl D
T: Kenneth Burnett
Kenneth Burnett
5222
NBT
Sonnet's Special
Wh & Blk D
T: Mathew Reid
Mathew Reid
5514
NBT
Another Blocker
Blk & Wh D
T: Terry Priest
Terry Priest
3337
25.14
All Becky
Red Fwn B
T: Paul Roderick
Paul Roderick
1313
25.33
Forrest
Black D
T: Brett Tooth
Brett Tooth
4326
NBT
Bindy Sannette
Black B
T: Wendy Ison
Wendy Ison
2661
25.47
Apprehended (SCR)
T: John Mcalister
John Mcalister
5616
25.66
Onya Miss (SCR)
T: Dale Leard
Dale Leard
3387
25.81
R10
6
7
8
1
Betezy Maitland - City H
5th Grade 450m
PRIZE MONEY
$1,550
$1,080 - $315 - $155
$1K - $310 - $150
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Tinker King
Black D
T: Jeanette Foley
Jeanette Foley
1341
25.52
Rainbow Dash
Black B
T: Phillip Van Haren
Phillip Van Haren
3677
25.41
White Fin
Fawn D
T: Peter Neilson
Peter Neilson
2126
25.44
John's Joy
Black D
T: Peter Honnery
Peter Honnery
1232
25.41
Arctic Star
Black B
T: Mathew Reid
Mathew Reid
2418
25.70
King Sapphire
Black D
T: Noelene Holloway
Noelene Holloway
1313
25.54
Devine Awe
Blk & Wh D
T: Patrick Parrelli
Patrick Parrelli
7376
25.24
Cumberland Black
Black D
T: Chris Van Vegchel
Chris Van Vegchel
6617
25.38
Oriental Warrior (SCR)
T: Glenn Smith
Glenn Smith
8146
NBT
Elfreda Raider (SCR)
T: Lloyd Metcalf Jnr
Lloyd Metcalf Jnr
6728
25.95