OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Grafton
NSW
Bathurst
Nowra
Grafton
Palmerston - North
Ballarat
Traralgon
Northam
Angle Park
Albion Park
Shepparton
Launceston
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Ladbrokes Million Dollar Chase
GRNSW
Merchandise
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Grafton
NSW
Bathurst
NSW
Nowra
NSW
Grafton
NSW
Palmerston North
Ballarat
VIC
Traralgon
VIC
Northam
WA
Angle Park
SA
Albion Park
QLD
Shepparton
VIC
Launceston
TAS
Fields
10 races
R1
1
6
2
7
R2
8
1
2
6
R3
1
7
10
3
R4
2
1
3
7
R5
2
6
7
3
R6
1
2
5
4
R7
4
1
8
7
R8
6
3
1
2
R9
5
9
1
8
R10
8
6
4
2
Kennel closes at
08:33 27 June 2016
R1
1
6
2
7
Clarence Valley Sheds Stakes
5th Grade 305m
PRIZE MONEY
$785
$540 - $165 - $80
$540 - $160 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Robell Chrissy
Black B
T: Garnet Robertson
Garnet Robertson
4233
17.51
Flash Gee
Black B
T: Steve Lockhart
Steve Lockhart
4746
NBT
Stev (SCR)
T: Robert Bugeja
Robert Bugeja
2435
17.98
Opal Valley
Black B
T: John Buttsworth
John Buttsworth
1311
17.23
Follow The Gold
Red Fwn B
T: Gregory Hancock
Gregory Hancock
3536
17.57
Island Fantasy
Blue B
T: Lesley Green
Lesley Green
2318
17.77
Hara's Chase
Black B
T: Michael Stephenson
Michael Stephenson
3535
NBT
Little Gesture
Brindle D
T: Sonia Kempshall
Sonia Kempshall
2375
17.56
Slinky Valley
Brindle B
(into 3)
T: Stephen Attwater
Stephen Attwater
2244
18.39
Bokarm Chrissy (SCR)
T: Bob Merillo
Bob Merillo
1857
17.85
R2
8
1
2
6
Cetnaj Electrical Maiden
Maiden 305m
PRIZE MONEY
$595
$415 - $120 - $60
$410 - $120 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Hara's Hook
Black D
T: Michael Stephenson
Michael Stephenson
424
NBT
Braderly
Red Fwn D
T: Ricky Bender
Ricky Bender
2582
18.10
One Moore Page
Wh & Blk B
T: Darryl Chapman
Darryl Chapman
4
18.14
Half Mine
Black D
T: Barry Evans
Barry Evans
2655
NBT
My Name's Minnie
Black B
T: Penelope Gilbert
Penelope Gilbert
8876
18.20
Nanny Jenny
Black B
T: Neil Falls
Neil Falls
55
NBT
Tricky Mouse
Black B
T: Neil Falls
Neil Falls
5756
18.62
Jim's Coming
Black D
T: Helen Pearce
Helen Pearce
627
17.94
Steady Freddie (SCR)
T: Barry Evans
Barry Evans
46
NBT
Share The Kitty (SCR)
T: William Sharpe
William Sharpe
7887
18.25
R3
1
7
10
3
Carters Canine Capers Stakes
5th Grade 480m
PRIZE MONEY
$785
$540 - $165 - $80
$540 - $160 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
De Blue Kahn
Blue D
T: Stephen Attwater
Stephen Attwater
1113
27.79
Snipper Brann (SCR)
T: Tony Atkins
Tony Atkins
2134
27.69
De La Salle
Black B
T: Richard Godwin
Richard Godwin
4213
28.19
Adjustable Duke
Black D
T: Steven Baker
Steven Baker
6353
28.28
Jimmy Who
Black D
T: Kevin Turner
Kevin Turner
7272
27.77
Colrob Girl (SCR)
T: Alan Cameron
Alan Cameron
5652
28.24
Put Thongs On
Black D
T: Allan Lang
Allan Lang
3421
NBT
Skitso Al
Red Fwn D
T: Russell Milham
Russell Milham
2787
28.13
Meer Jappa
Blue B
(into 2)
T: Sonia Kempshall
Sonia Kempshall
3378
27.64
Heading Home
Black D
(into 6)
T: Francis Jamieson
Francis Jamieson
2883
27.80
R4
2
1
3
7
Grafton Dist Services Club Mdn
Maiden 407m
PRIZE MONEY
$595
$415 - $120 - $60
$410 - $120 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Jimary Bourbski
Red Bdl D
T: Malcolm Ross
Malcolm Ross
N/A
NBT
Utter Fruitloop
Black B
T: Scott Ellem
Scott Ellem
8422
23.90
Classy Anna
Black B
T: Darren Scells
Darren Scells
2
23.47
Lisa's Brae
Brindle B
T: Lisa Lamb
Lisa Lamb
N/A
NBT
King Vale
Black D
T: Glen Northfield
Glen Northfield
7724
24.07
Coconut Cloud
Black D
T: Terry Hickson
Terry Hickson
7326
23.82
Dylan Keeping
Blue D
T: Charmaine Roberts
Charmaine Roberts
32
NBT
All Bluff
Black B
T: Richard Godwin
Richard Godwin
4272
23.98
Skitso Gidget (SCR)
T: Russell Milham
Russell Milham
5
23.99
Yeah The Boys (SCR)
T: Jeffrey Chapman
Jeffrey Chapman
7
24.28
R5
2
6
7
3
Chase Newspaper Stakes
4th/5th Grade 407m
PRIZE MONEY
$825
$575 - $165 - $85
$570 - $160 - $85
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Point Princess (SCR)
T: Michael Landrigan
Michael Landrigan
4121
NBT
Awesome Signs
Black D
T: Barry Evans
Barry Evans
1631
NBT
Ray Man
Black D
T: Evelyn Harris
Evelyn Harris
5517
23.19
Sun God (SCR)
T: Ricky Bender
Ricky Bender
4867
23.56
Ray's Pick
Blk & Wh D
T: Shannon Scott
Shannon Scott
7376
23.27
Magoo
Black D
T: Roger O'neill
Roger O'neill
8475
23.15
Noonbarra Joe
Black D
T: Kevin Turner
Kevin Turner
4473
23.29
Kingsbrae Skylah
Black B
T: Graham Pickering
Graham Pickering
2143
23.42
Some Value
Black D
(into 1)
T: George Morschel
George Morschel
1622
NBT
Zlaton
Black D
(into 4)
T: John Righetti
John Righetti
7638
23.16
R6
1
2
5
4
Phil Mclennan Earthmoving Stks
Non Graded 407m
PRIZE MONEY
$1,010
$700 - $205 - $105
$700 - $200 - $100
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Kyogle Clodhoppa
Fawn D
T: Allan Lang
Allan Lang
2314
22.63
Porky Teller
Black B
T: Toni Northfield
Toni Northfield
4511
23.07
My Name's Kelly
Bdl & Wh B
T: William Gilbert
William Gilbert
1653
23.10
City Breeze
Black B
T: Dean Casey
Dean Casey
4326
23.00
Vincent
Black D
T: Evelyn Harris
Evelyn Harris
4687
23.12
Aristotle
Black D
T: Sonia Kempshall
Sonia Kempshall
4126
23.13
Clover Cottage
Fawn B
T: Malcolm Ross
Malcolm Ross
1665
23.12
Regan Keeping
Black D
T: Charmaine Roberts
Charmaine Roberts
1132
NBT
R7
4
1
8
7
Ladbrokes 1-3 Wins Final 1-3 Wins F
5th Grade 407m
PRIZE MONEY
$2,060
$1,440 - $420 - $200
$1.4K - $420 - $200
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Negative Buzz
Black D
T: Allan Lang
Allan Lang
1641
23.42
Auberon
Black D
T: Jason Schmidt
Jason Schmidt
3812
23.23
Orara Wal
Blue D
T: Gary Smith
Gary Smith
5662
23.24
Zircon Valley
Black B
T: Albert Zarb
Albert Zarb
1122
23.43
Brett Brann
Black D
T: Tony Atkins
Tony Atkins
1611
23.14
Logger Albert
Black D
T: Darryl Armfield
Darryl Armfield
8111
23.15
Logger County
Black D
T: Darryl Armfield
Darryl Armfield
5211
23.17
Dash Doll
Black B
T: Darryl Chapman
Darryl Chapman
2222
23.02
Kingsbrae Skylah (SCR)
T: Toni Northfield
Toni Northfield
1435
23.42
Barney Brann (SCR)
T: Tony Atkins
Tony Atkins
1543
23.43
R8
6
3
1
2
Caldwell Electrical Stakes
5th Grade 305m
PRIZE MONEY
$785
$540 - $165 - $80
$540 - $160 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Front Page Lead
Wh & Blk B
T: Darryl Chapman
Darryl Chapman
1
17.82
Swift Attitude
Brindle B
T: Thomas Purtill
Thomas Purtill
7771
17.72
Ticonderoga
Black D
T: Lesley Green
Lesley Green
3227
NBT
Bokarm Maggie (SCR)
T: Bob Merillo
Bob Merillo
1158
17.55
Hara's Heat
Black D
T: Michael Stephenson
Michael Stephenson
134
NBT
Tehannah
Black D
T: John Antonelli
John Antonelli
3154
18.06
Excited
Black D
T: Brendan Whelan
Brendan Whelan
1
17.68
Ninja Thommo
Black D
T: Barry Evans
Barry Evans
4628
NBT
Ruby We Know
Blue B
(into 4)
T: Gregory Hancock
Gregory Hancock
6377
17.82
Yapping Mad (SCR)
T: Neil Falls
Neil Falls
1874
NBT
R9
5
9
1
8
greyhoundproductsdirect.com Stks
5th Grade 407m
PRIZE MONEY
$785
$540 - $165 - $80
$540 - $160 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Sergeant Maguire
Black D
T: David Smith
David Smith
2431
23.24
My Name's Elly
Wh & Blk B
T: Penelope Gilbert
Penelope Gilbert
4547
23.47
Bonnie Bonus
Black B
T: Evelyn Harris
Evelyn Harris
7585
23.35
Secret Identity
Black D
T: James Madigan
James Madigan
7575
23.49
Barney Brann
Black D
T: Tony Atkins
Tony Atkins
1543
23.43
He's A Cruisin' (SCR)
T: Reg Gardoll
Reg Gardoll
41
23.34
Alyssa's Dream
Dark Bdl B
T: Reg Gardoll
Reg Gardoll
1757
23.93
Excited Hawk
Black B
T: Steve Lockhart
Steve Lockhart
4315
NBT
Rocking Devil
Black B
(into 6)
T: Jeffrey Chapman
Jeffrey Chapman
4232
23.41
Nangar Fox (SCR)
T: Gregory Schofield
Gregory Schofield
2356
23.05
R10
8
6
4
2
Grnsw Pathways Stakes
5th Grade 480m
PRIZE MONEY
$785
$540 - $165 - $80
$540 - $160 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Detcord
Black D
T: Ricky Bender
Ricky Bender
3848
28.43
Teebone Tim
Black B
T: Malcolm Ross
Malcolm Ross
4477
NBT
Corindi Flash
Black D
T: Roger O'neill
Roger O'neill
7782
28.52
Val Rose Hi
Blue B
T: Steve Lockhart
Steve Lockhart
5777
NBT
Rapid Rose
Blue B
T: Steve Lockhart
Steve Lockhart
7876
27.48
Her Fault
Black D
T: Cynthia Suttle
Cynthia Suttle
7565
28.14
No Bluff
Black D
T: Ricky Bender
Ricky Bender
4446
28.30
Tequilla Swinger
Black D
T: George Morschel
George Morschel
6468
NBT