OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Young
NSW
Young
Taree
Broken Hill
Tamworth
Ladbrokes Gardens
Richmond
Wentworth Park
Capalaba
Bundaberg
Bendigo
Ipswich
Meadows
Cannington
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Golden easter egg
GRNSW
Merchandise
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Young
NSW
Young
NSW
Taree
NSW
Broken Hill
NSW
Tamworth
NSW
Ladbrokes Gardens
NSW
Richmond
NSW
Wentworth Park
NSW
Capalaba
QLD
Bundaberg
QLD
Bendigo
VIC
Ipswich
QLD
Meadows
VIC
Cannington
WA
Fields
11 races
R1
6
8
1
2
R2
3
1
2
5
R3
3
7
8
5
R4
1
3
7
6
R5
1
2
8
5
R6
6
2
4
3
R7
1
6
3
2
R8
1
3
2
5
R9
3
1
5
2
R10
1
8
2
7
R11
4
5
6
7
Kennel closes at
02:15 19 April 2014
R1
6
8
1
2
China Holmes Maiden
Maiden 347m
PRIZE MONEY
$380
$200 - $100 - $80
$200 - $100 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Naginata
Fawn B
T: Keith Morgan
Keith Morgan
2442
20.60
Zane Desire
Black D
T: Thelma O'keefe
Thelma O'keefe
26
21.18
Melissa's Top
Wh & Blk B
T: Ian Bonham
Ian Bonham
7438
20.54
Jungle Queen
Blue Bdl B
T: Steven Crompton
Steven Crompton
427
NBT
Over The Moon
Black B
T: Michael Clayton
Michael Clayton
5735
NBT
King Col Simply
Black D
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
283
20.53
Beatrice Mel
Black B
T: Vivian Meredith
Vivian Meredith
N/A
NBT
Mighty Mason
Blue Bdl D
T: Melba Spence
Melba Spence
8345
20.68
Planet Waves (SCR)
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
N/A
NBT
Dharavi (SCR)
T: William Hampton
William Hampton
6478
20.98
R2
3
1
2
5
Appsolutely Earthmoving Stks
Mixed 520m
PRIZE MONEY
$380
$200 - $100 - $80
$200 - $100 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Sarah's Diamond
Black B
T: Michael Clayton
Michael Clayton
6226
NBT
How Special
Wh & Blk D
T: Vicki Prest
Vicki Prest
2323
NBT
Greta's Rescue
Blue Bdl B
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
6263
30.52
Wolfman Trilogy
Brindle D
T: Tania Cahill
Tania Cahill
4455
30.80
Nitro Rye
Red Fwn D
T: John Scott
John Scott
6485
30.80
Dana Ziva
Black B
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
7146
30.93
Beyond Others
Blue D
T: Steven Crompton
Steven Crompton
5682
NBT
Gasoline Alley
Black D
T: Ian Bonham
Ian Bonham
4565
30.83
Quinn (SCR)
T: John Scott
John Scott
5745
NBT
Humdo (SCR)
T: Gordon Herbert
Gordon Herbert
568
31.39
R3
3
7
8
5
Wheeler Greyhound Kennels Maiden
Maiden 347m
PRIZE MONEY
$380
$200 - $100 - $80
$200 - $100 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Ultimate One
Black D
T: Robert Ingram
Robert Ingram
N/A
NBT
Little Bear (SCR)
T: Steven Crompton
Steven Crompton
634
NBT
Chief Bora
Red Fwn D
T: Anthony Micallef
Anthony Micallef
2262
20.74
Flash Norman
Lt Fawn D
T: Bradley Ashton
Bradley Ashton
4773
20.45
Miss Trilogy
Fawn B
T: Tania Cahill
Tania Cahill
4462
20.78
Celestial Sprite
Black B
T: Michael Grant
Michael Grant
N/A
NBT
Nicole's Harmony
Brindle B
T: Ian Bonham
Ian Bonham
26
20.63
Aslamani Miss
Brindle B
T: John Scott
John Scott
N/A
NBT
Premier Goddess
Blk & Wh B
(into 2)
T: Robert Ingram
Robert Ingram
N/A
NBT
Jovial Shiraz (SCR)
T: Michael Grant
Michael Grant
3787
20.99
R4
1
3
7
6
Young Mini Dig Heat 1 Sprint Series H
5th Grade 347m
PRIZE MONEY
$480
$300 - $100 - $80
$300 - $100 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Carondon Miss
Black B
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
2248
20.22
Actioned
Black D
T: Caroline Rich
Caroline Rich
7435
20.25
Watching Over Us
W & Blue Fn D
T: Faye Herbert
Faye Herbert
5144
20.16
Myalla Diamond
Black D
T: William Hampton
William Hampton
8562
20.57
Two Day Ronnie
Black D
T: Tania Trappett
Tania Trappett
4764
NBT
Elite Guru
Blue D
T: Michael Grant
Michael Grant
8174
20.02
Run Inglis Run
Black D
T: Michael Clayton
Michael Clayton
4113
NBT
Supreme Sprite
Black B
T: Pamela Braddon
Pamela Braddon
3375
20.63
Instigator (SCR)
T: Michael Ellis
Michael Ellis
5778
21.03
Chandler Bing (SCR)
T: Caroline Rich
Caroline Rich
3688
20.07
R5
1
2
8
5
Sutherland's Welding Stks
4th/5th Grade 520m
PRIZE MONEY
$600
$400 - $120 - $80
$400 - $120 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Whip Cool
Wh & Bdl B
T: Michael Clayton
Michael Clayton
8557
NBT
Low Call
Brindle B
T: Michael Clayton
Michael Clayton
6362
NBT
Piccolo Latte (SCR)
T: Ian Bonham
Ian Bonham
7128
30.37
Young Turbo
Black D
T: Michael Grant
Michael Grant
3636
30.63
Pale Ale
Lt Bdl B
T: Michael Clayton
Michael Clayton
3244
NBT
Ima Special Kid
Black D
T: Michael Grant
Michael Grant
8565
31.06
Paris Carver
Red Fwn B
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
7177
31.45
Classy Kid
Brindle D
T: Vicki Prest
Vicki Prest
2115
30.23
R6
6
2
4
3
Gallipoli Cup Best 8
Non Graded 347m
PRIZE MONEY
$800
$550 - $150 - $100
$550 - $150 - $100
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Wind Up (SCR)
T: Michael Clayton
Michael Clayton
7738
NBT
Carlton Chief
Blk & Wh D
T: Paul Braddon
Paul Braddon
4455
NBT
On The Job
Black D
T: Caroline Rich
Caroline Rich
6363
19.90
Janderra's Jet
Black B
T: Paul Braddon
Paul Braddon
1212
20.04
El Futuro
Brindle B
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
4666
20.80
Perfect Chance
Black D
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
2111
19.66
Diamond Katie
Wh & Blk B
T: Keith Morgan
Keith Morgan
6487
NBT
Little Meeka
Black B
T: Pamela Braddon
Pamela Braddon
2333
20.39
R7
1
6
3
2
Sws Credit Union Challenge Final Sprint Series F
Non Graded 520m
PRIZE MONEY
$1,270
$900 - $270 - $100
$900 - $270 - $100
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Rod's Desire
Black D
T: Terry O Keefe
Terry O Keefe
6532
30.18
Alpine Alley
Black B
T: Ian Bonham
Ian Bonham
2547
30.54
Live Action
Black D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
3442
30.18
Dana Meeka
Wh & Blk B
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
5663
30.08
Magic Drum
Black D
T: Suzanne Stedman
Suzanne Stedman
3653
30.71
Cosmic Apache
Wh & Blk D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
5551
29.94
Regal Guard
Black D
T: Keith Windus
Keith Windus
1161
30.11
Shonky Sid
Blue B
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
5774
30.71
Nitro Rye (SCR)
T: John Scott
John Scott
4854
30.80
Gasoline Alley (SCR)
T: Ian Bonham
Ian Bonham
5655
30.83
R8
1
3
2
5
Uncle Charlie Stks
4th Grade 347m
PRIZE MONEY
$480
$300 - $100 - $80
$300 - $100 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Bartel
Wh & Blk D
T: Vicki Prest
Vicki Prest
5413
20.00
Little Loose
Black B
T: Caroline Rich
Caroline Rich
8561
20.35
Well Oiled
Black D
T: Caroline Rich
Caroline Rich
2162
20.09
Flojo Shiraz
Black B
T: Vicki Prest
Vicki Prest
3466
19.85
Vivian John
Black D
T: Paul Meredith
Paul Meredith
6764
NBT
Chelsi's Tempa
Black D
T: Tania Trappett
Tania Trappett
2745
NBT
Tactical Force
Fawn D
T: Michael Clayton
Michael Clayton
5184
NBT
Kaygee's Girl
Black B
T: Errol Hughes
Errol Hughes
6455
20.71
R9
3
1
5
2
Young Mini Dig Heat 2 Sprint Series H
5th Grade 347m
PRIZE MONEY
$480
$300 - $100 - $80
$300 - $100 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Janderra's Rebel
Black D
T: Pamela Braddon
Pamela Braddon
5662
20.26
Bub's Willow
Brindle B
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
5685
20.27
Bow Dandie
Black D
T: Paul Braddon
Paul Braddon
1161
19.81
Powderworks
Blue Fwn B
T: Michael Clayton
Michael Clayton
5876
NBT
Gallant Gemini
Black D
T: Graham Brown
Graham Brown
7763
20.14
Myalla Four
Black D
T: Trevor Bermingham
Trevor Bermingham
3266
20.39
Lady Chief
Black B
T: Gordon Herbert
Gordon Herbert
5637
20.58
Miss Gypsy Lady
Red Fwn B
T: Keith Morgan
Keith Morgan
1567
NBT
Chandler Bing (SCR)
T: Caroline Rich
Caroline Rich
3688
20.07
Kikem Scarlet (SCR)
T: Graham Brown
Graham Brown
6657
19.88
R10
1
8
2
7
Young Mini Dig Heat 3 Sprint Series H
5th Grade 347m
PRIZE MONEY
$480
$300 - $100 - $80
$300 - $100 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
King Kid
Black D
T: Michael Grant
Michael Grant
2437
20.55
Cell Search
Black D
T: Caroline Rich
Caroline Rich
3354
20.22
Classy Jessica
Black B
T: Stanley Hannan
Stanley Hannan
6618
20.36
Tsonga
Wh & Blk D
T: Paul Braddon
Paul Braddon
3136
20.21
Mr. Winchester
Red Fwn D
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
7773
20.57
Cool Banquet
Black D
T: Gillian Apps
Gillian Apps
7555
20.01
Nitro Lady
Black B
T: Brian Howden
Brian Howden
4551
-44.26
Third Of March
Black D
T: Keith Derrick
Keith Derrick
8233
20.29
Kikem Scarlet (SCR)
T: Graham Brown
Graham Brown
6657
19.88
Spaniard (SCR)
T: Bradley Ashton
Bradley Ashton
4664
20.73
R11
4
5
6
7
Young Mini Dig Heat 4 Sprint Series H
5th Grade 347m
PRIZE MONEY
$480
$300 - $100 - $80
$300 - $100 - $80
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Dyna Liberty
Fawn B
T: Faye Herbert
Faye Herbert
5164
20.34
Kaligator
Black B
T: Gordon Herbert
Gordon Herbert
7872
20.36
Man Of Africa
Wh & Blk D
T: Melba Spence
Melba Spence
3344
20.31
Old Yeller
Fawn B
T: Shane Bonham
Shane Bonham
1
20.52
Soley
Blk & Wh B
T: Caroline Rich
Caroline Rich
2524
20.10
Regal Paddy
Black D
T: Keith Windus
Keith Windus
2377
20.25
Lickety Lick
Red Bdl B
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
1888
NBT
Sara's Thing
Black B
T: Anthony Micallef
Anthony Micallef
2212
20.07
Spaniard (SCR)
T: Bradley Ashton
Bradley Ashton
4664
20.73
Instigator (SCR)
T: Michael Ellis
Michael Ellis
5778
21.03