OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Taree
NSW
Lithgow
Young
Taree
Potts Park
Ladbrokes Gardens
Richmond
Wentworth Park
Capalaba
Cranbourne
Ipswich
Meadows
Cannington
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Ladbrokes Million Dollar Chase
GRNSW
Merchandise
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Taree
NSW
Lithgow
NSW
Young
NSW
Taree
NSW
Potts Park
NSW
Ladbrokes Gardens
NSW
Richmond
NSW
Wentworth Park
NSW
Capalaba
QLD
Cranbourne
VIC
Ipswich
QLD
Meadows
VIC
Cannington
WA
Fields
12 races
R1
1
7
5
4
R2
1
7
5
6
R3
8
1
4
7
R4
7
1
2
3
R5
2
7
8
4
R6
8
4
6
7
R7
2
5
8
1
R8
2
6
4
1
R9
1
3
2
8
R10
6
4
2
1
R11
1
8
2
6
R12
7
8
1
5
Kennel closes at
02:20 11 April 2015
R1
1
7
5
4
Tinonee Family Butchery Maiden
Maiden 392m
PRIZE MONEY
$340
$200 - $80 - $60
$200 - $80 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Schembri
Red Fwn D
T: Kenneth Fuller
Kenneth Fuller
873
24.18
Who Knocks
Black B
T: Denis Wright
Denis Wright
6434
23.42
More Chillies
Blue D
T: Craig Francis
Craig Francis
4875
23.67
Cool Finn
Black B
T: Wendy Ison
Wendy Ison
6842
23.52
Lee Ellen
Black B
T: Wayne Attwill
Wayne Attwill
6323
23.81
Miss Marshall
Black B
T: Owen Cottrill
Owen Cottrill
743
23.69
Same Trick Twice
Black B
T: Barry Howell
Barry Howell
5283
NBT
Crown Street
Fawn D
T: Chris Van Vegchel
Chris Van Vegchel
5726
NBT
Rose Of Kansas (SCR)
T: Helen Hanson
Helen Hanson
7868
24.31
Swift Flood (SCR)
T: Larry Croker
Larry Croker
7
NBT
R2
1
7
5
6
Bushland Tavern C
Maiden 314m
PRIZE MONEY
$900
$600 - $200 - $100
$600 - $200 - $100
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Allegro Piccolo
Black B
T: Vincent Cassar
Vincent Cassar
82
19.11
Aloragat
Wh & Rd Fn B
T: Kenneth Fuller
Kenneth Fuller
5672
18.82
Miss Sull (SCR)
T: Terry Priest
Terry Priest
2342
19.22
To Much Talk
Black B
T: Barry Austin
Barry Austin
2822
18.50
She's Cray Cray
Black B
T: David Lewis
David Lewis
632
19.41
Irish Calibre
Fawn D
T: Terrence Stewart
Terrence Stewart
521
19.54
Be Magic
Black B
T: Brian Smoothy
Brian Smoothy
2882
19.36
Ron Burgundy
Wh & Blue D
T: David Lewis
David Lewis
2
19.27
Behati Boy
Brindle D
(into 3)
T: Terry Priest
Terry Priest
4232
19.54
Hedger Valley (SCR)
T: Albert Zarb
Albert Zarb
6653
18.90
R3
8
1
4
7
Norco Rural Taree Stakes
5th Grade 537m
PRIZE MONEY
$450
$300 - $90 - $60
$300 - $90 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Jimmy Jack
Black D
T: Brian Smoothy
Brian Smoothy
5271
NBT
No Knock
Blue Bdl B
T: Denis Wright
Denis Wright
5385
31.50
Friend No Way
Fawn B
T: Thomas Roche
Thomas Roche
7666
33.77
Bugle Bonanza
Black D
T: Mark Beagan
Mark Beagan
7481
31.50
Silky Brooke
Fawn B
T: Peter Cassar
Peter Cassar
8657
31.78
Clements
Brindle D
T: Marilyn Turner
Marilyn Turner
7513
31.42
Black Tuiaki
Black D
T: Peter Cassar
Peter Cassar
6866
31.33
Mary Philomena
Black B
T: Trevor Witt
Trevor Witt
6436
31.60
Spritly Banjo (SCR)
T: Alexander Verhagen
Alexander Verhagen
8457
NBT
R4
7
1
2
3
Euchre Point Stud Dash F
5th Grade 314m
PRIZE MONEY
$950
$700 - $150 - $100
$700 - $150 - $100
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Showtime Lucy
Black B
T: Brian Smoothy
Brian Smoothy
8321
18.65
Mr. Bukig
Red Fwn D
T: Kenneth Fuller
Kenneth Fuller
3762
18.62
Sheds A Shakin'
Black D
T: Douglas Brown
Douglas Brown
8351
18.76
Pine Lime
Brindle B
T: Marilyn Turner
Marilyn Turner
2162
18.65
Little Budoy
Red Fwn D
T: Kenneth Fuller
Kenneth Fuller
8732
18.40
Sunset Jackie
Black B
T: Reta Brown
Reta Brown
4482
18.42
Tiffster
Black B
T: Marilyn Turner
Marilyn Turner
121
18.24
Alarmist
Wh & Blk B
T: Barry Coombes
Barry Coombes
1311
18.41
Franklin Benz (SCR)
T: Samantha Ashman
Samantha Ashman
4153
18.98
Prince Pengala (SCR)
T: Michael Gatt
Michael Gatt
1643
18.33
R5
2
7
8
4
Bushland Tavern Xxxx Gold F
Maiden 314m
PRIZE MONEY
$3,150
$2,500 - $500 - $150
$2.5K - $500 - $150
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Jimmy Jack Flash
Black D
T: Brian Smoothy
Brian Smoothy
581
19.20
Sull's Boy
Black D
T: Terry Priest
Terry Priest
2321
18.98
Astral Flame
Red Fwn D
T: Tom Halley
Tom Halley
1
19.17
Boys Beatz
Black D
T: Lisa Hutton
Lisa Hutton
2621
19.40
Bazmo's Fancy
Blue B
T: Shaun Guthrie
Shaun Guthrie
1
19.05
Kitty's Villain
Black D
T: Chris Van Vegchel
Chris Van Vegchel
7461
18.70
Cunning Kit
Wh & Blk D
T: Larry Croker
Larry Croker
1
18.66
Bomber Sloy
Brindle D
T: Vincent Cassar
Vincent Cassar
1
19.32
Irish Calibre (SCR)
T: Terrence Stewart
Terrence Stewart
5214
18.99
Aloragat (SCR)
T: Kenneth Fuller
Kenneth Fuller
5672
18.82
R6
8
4
6
7
Rocket Tools Stakes
4th/5th Grade 392m
PRIZE MONEY
$450
$300 - $90 - $60
$300 - $90 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
I'm Roadworthy
Black B
T: Gavin Maunder
Gavin Maunder
2616
22.55
Skinny Love
Wh & Blk B
T: Gavin Maunder
Gavin Maunder
4384
23.45
Elite Wingman
Wh & Blk D
T: Julie Mcgowan
Julie Mcgowan
4486
23.01
Mini Load
Black B
T: Leonard Absalom
Leonard Absalom
6435
23.39
Sasha Fly High
Dark Bdl B
T: Narelle Turner
Narelle Turner
6114
23.45
Dotty's Double
Blue B
T: Wendy Ison
Wendy Ison
6725
NBT
Screamin Demon
Blk & Wh D
T: David Ward
David Ward
7216
22.70
Tiri Helen
Black B
T: Narelle Turner
Narelle Turner
7288
22.46
Ashby (SCR)
T: Melvern Miller
Melvern Miller
4554
23.18
Branded Lass (SCR)
T: Richard Patterson
Richard Patterson
5867
22.84
R7
2
5
8
1
Vee Man Vane Easter Egg F
4th/5th Grade 392m
PRIZE MONEY
$1,400
$1,000 - $250 - $150
$1K - $250 - $150
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
My Shooting Star
Black B
T: Douglas Brown
Douglas Brown
1421
23.03
Azeem Kaos
Black D
T: Natasha Benhard
Natasha Benhard
6681
23.27
Bank Again
Black D
T: Darryl Wilson
Darryl Wilson
5761
22.73
Will She Knock
Fawn B
T: Denis Wright
Denis Wright
2222
22.96
Dry Spell
Black D
T: Brian Smoothy
Brian Smoothy
7172
23.33
Bull Blaster
Brindle D
T: David Wilkie
David Wilkie
3762
23.60
Cundle Waz
Black D
T: Michael Mcguire
Michael Mcguire
3122
23.01
Lil' Miss Harper
Black B
T: Brian Smoothy
Brian Smoothy
3661
23.16
Half Pied (SCR)
T: Julie Mcgowan
Julie Mcgowan
3643
22.52
Jack Knee (SCR)
T: Jason Carter
Jason Carter
8443
23.21
R8
2
6
4
1
Minett & Wright Rem. Taree Cup F
Non Graded 537m
PRIZE MONEY
$2,750
$2,000 - $500 - $250
$2K - $500 - $250
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Tornado Grove
Red Bdl D
T: Bradley Cowling
Bradley Cowling
3561
31.79
Morris Singman
Black D
T: Robert Glover
Robert Glover
5611
31.03
Chief Storm
Wh & Blk D
T: Barry Howell
Barry Howell
4552
32.78
Surf County
Blue Bdl B
T: Julie Laurantus
Julie Laurantus
8544
31.51
Denali Aces
Blue B
T: Bradley Cowling
Bradley Cowling
5674
31.80
Franky Singman
Black D
T: Robert Glover
Robert Glover
2623
31.16
Poppy's Jess
Blue Bdl B
T: Julie Laurantus
Julie Laurantus
5582
32.95
Jimmy Da Genius
Blue Fwn D
T: Vincent Cassar
Vincent Cassar
5773
32.63
Hurricane Sloy (SCR)
T: Vincent Cassar
Vincent Cassar
8765
32.26
My Egyptian (SCR)
T: David Lewis
David Lewis
2775
33.42
R9
1
3
2
8
Local GBOTA Best Eight Stakes
Non Graded 314m
PRIZE MONEY
$850
$600 - $150 - $100
$600 - $150 - $100
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Cundle Jack
Red Fwn D
T: Ronald Wright
Ronald Wright
7131
18.07
True To Ted
Wh & Blue D
T: Darryl Wilson
Darryl Wilson
3212
17.81
Rema's Screamer
Black B
T: Larry Croker
Larry Croker
1715
17.88
Lucid Triumph
Black D
T: Alfred Boswell
Alfred Boswell
7443
19.14
Cosmic Halo
W & Blue Bd B
T: Allan Ivers
Allan Ivers
1236
17.99
Awesome Kitty
Blue D
T: Larry Croker
Larry Croker
5534
17.81
Sally Doo (SCR)
T: Darryl Wilson
Darryl Wilson
1167
17.94
Johnny Too Much
Black D
T: Terry Priest
Terry Priest
8683
NBT
R10
6
4
2
1
Midcoast Eggs Stakes
4th/5th Grade 314m
PRIZE MONEY
$450
$300 - $90 - $60
$300 - $90 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Rema's Treasure
Wh & Blk B
T: Larry Croker
Larry Croker
3655
18.14
Wham
Wh & Blk D
T: Wayne Attwill
Wayne Attwill
6323
18.13
Len And Carol
Black D
T: Phillip Morgan
Phillip Morgan
1311
17.94
Cundle Jim
Black D
T: Michael Mcguire
Michael Mcguire
1211
18.08
Eyefull
Brindle D
T: Helen Hanson
Helen Hanson
8772
18.10
Bush Whacker
Black D
T: Lisa Hutton
Lisa Hutton
1137
18.69
Blissful Magic
Blue Bdl D
T: Lisa Hutton
Lisa Hutton
6768
19.18
Brumby Result
Black D
T: Narelle Turner
Narelle Turner
5644
18.23
Rema's Surprise (SCR)
T: Larry Croker
Larry Croker
7537
18.23
Platinum Magic (SCR)
T: Joanne Willis
Joanne Willis
7616
18.26
R11
1
8
2
6
Midcoast Liquid Waste Stakes
5th Grade 392m
PRIZE MONEY
$450
$300 - $90 - $60
$300 - $90 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Brodie Knock
Black B
T: Denis Wright
Denis Wright
4436
23.43
Bilbo Gaites
Red Fwn D
T: Julie Mcgowan
Julie Mcgowan
3655
24.04
Denali Royale
Black B
T: Robert White
Robert White
5424
23.43
Sketchy Marlow
Black B
T: Allan Ivers
Allan Ivers
134
23.16
Fair's Fair
Black B
T: Peter Young
Peter Young
2361
22.78
Explosive Gunlaw
Wh & Blue B
T: Wendy Ison
Wendy Ison
5676
23.23
Groovy Mulwee
Black D
T: Kerry Barrass
Kerry Barrass
2341
23.91
Pop's Boys
Black D
T: Robert White
Robert White
7463
23.87
Grand Fury (SCR)
T: Mark Beagan
Mark Beagan
7888
NBT
Bula Belle (SCR)
T: Lisa Hutton
Lisa Hutton
3876
23.59
R12
7
8
1
5
Taree Vet Hospital Stakes
5th Grade 314m
PRIZE MONEY
$450
$300 - $90 - $60
$300 - $90 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Actin' The Nanny
Fawn B
T: Darren Mcgeachie
Darren Mcgeachie
3826
18.38
Bula Blue
Blue B
T: Robert White
Robert White
7767
18.69
Magic Denali
Wh & Blk D
T: Lisa Hutton
Lisa Hutton
5768
19.22
Gundal Giggler
Black B
T: Brendan Sheen
Brendan Sheen
6883
19.21
Mulwee Force
Blue D
T: Kerry Barrass
Kerry Barrass
431
19.16
Sketchy Jai
Black D
T: Allan Ivers
Allan Ivers
1
18.71
Duck Down Valley
Black B
T: Albert Zarb
Albert Zarb
7343
18.72
Wolley Craft
Black D
T: Robert Watson
Robert Watson
2237
18.80
Wizpers Gun (SCR)
T: Keith Hocroft
Keith Hocroft
6528
19.20
Mighty Alice (SCR)
T: Gavin Maunder
Gavin Maunder
8226
18.60