OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Casino
NSW
Richmond
Casino
Ladbrokes Gardens
Albion Park
Traralgon
Geelong
Geelong
Albion Park
Traralgon
Darwin
Mandurah
Mandurah
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Golden easter egg
GRNSW
Merchandise
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Casino
NSW
Richmond
NSW
Casino
NSW
Ladbrokes Gardens
NSW
Albion Park
QLD
Traralgon
VIC
Geelong
VIC
Geelong
VIC
Albion Park
QLD
Traralgon
VIC
Darwin
NT
Mandurah
WA
Mandurah
WA
Fields
12 races
R1
2
3
8
7
R2
3
1
5
8
R3
6
2
8
1
R4
3
6
1
8
R5
1
7
8
6
R6
2
4
5
1
R7
2
4
6
8
R8
5
6
7
1
R9
7
6
8
2
R10
1
3
5
2
R11
8
4
6
3
R12
8
1
6
7
Kennel closes at
01:44 18 August 2006
R1
2
3
8
7
Blue Paws Maiden Ht 1
Maiden 411m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Little Jane
Brindle B
T: Penelope Gilbert
Penelope Gilbert
N/A
NBT
Talking To Me
Wh & Bdl B
T: Carmel Buhagiar
Carmel Buhagiar
32
NBT
Firefly Sally
Fawn B
T: William Northfield
William Northfield
N/A
NBT
Legal State
Blue D
T: James Robinson
James Robinson
76
NBT
Dare Devil Doons
Black D
T: Laurence Arnott
Laurence Arnott
27
NBT
Raya Day
Fawn B
T: Maureen Boylett
Maureen Boylett
4
NBT
Awesome Arrow
Black B
T: Vic Sorrenson
Vic Sorrenson
5
NBT
Cheeky Diva
Blk & Wh B
T: James Madigan
James Madigan
25
NBT
R2
3
1
5
8
Charcoal Inn Stake
5th Grade 411m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Antenna Bob
Brindle D
T: Trevor Salmoni
Trevor Salmoni
N/A
NBT
Solerina
Brindle B
T: William Morris
William Morris
N/A
NBT
True Robyn
Red Fwn B
T: Donald Jones
Donald Jones
N/A
NBT
Ellie Vista
Black B
T: Julie Gauld
Julie Gauld
N/A
NBT
Middleton
Blue Bdl D
T: Geoffrey Silvey
Geoffrey Silvey
12
23.19
Bon Jesta
Blue B
T: Michael Goulding
Michael Goulding
3255
NBT
Uncharted
Black D
T: Narelle Fitzgibbon
Narelle Fitzgibbon
48
NBT
Houdini Hoot
Wh & Blk B
T: Keith Boan
Keith Boan
11
23.42
R3
6
2
8
1
Pure Oz @ Northern Rivers Stud
5th Grade 484m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Black Tycoon
Black D
T: Vic Sorrenson
Vic Sorrenson
1
27.95
Snoopy We Know
Wht & Fwn D
T: James Saunders
James Saunders
43
NBT
Charming Grace
Blue Bdl B
N/A
NBT
Baker's Son
Red Fwn D
T: William Sharpe
William Sharpe
72
NBT
Cooloola Eagle
Brindle D
T: Wayne Hicks
Wayne Hicks
381
28.25
Bouncing Ball
Fawn B
T: Linda Benn
Linda Benn
83
NBT
Gin And Tonic
Black B
T: Trevor Salmoni
Trevor Salmoni
4
NBT
Smokey Wood Duck
Blue D
T: Keith Boan
Keith Boan
71
NBT
R4
3
6
1
8
Blue Paws Maiden Ht 2
Maiden 411m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Wonderful Whop
Black B
T: Maureen Boylett
Maureen Boylett
62
NBT
Vivian Russan
Black B
T: John North
John North
16
24.21
Calypso Chey
Blue B
T: Shane Staples
Shane Staples
7
NBT
Rocky Springs
Wh & Bdl D
T: Ronald Handley
Ronald Handley
8
NBT
Elite Trix
Black B
T: James Robinson
James Robinson
7
NBT
Disco Doons
Black D
T: Laurence Arnott
Laurence Arnott
35
NBT
Robcardi Puzzle
Blk & Wh B
T: Jill Alchin
Jill Alchin
362
NBT
So Intent
Dark Bdl B
T: Gary Clarke
Gary Clarke
N/A
NBT
R5
1
7
8
6
Saintly Crew @ Stud Mxd Fnl
Mixed 411m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Emily's Shadow
Black B
T: George Morschel
George Morschel
4
NBT
Nitro Puzzle
Blk & Wh B
T: Robert Alchin
Robert Alchin
53
NBT
Macrobsted
Black D
T: Shane Robinson
Shane Robinson
4
NBT
Frosty Valley
Wh & Bdl D
T: Debbie Winters
Debbie Winters
72
NBT
Special Style
Black B
33
NBT
Spadassin
Black D
T: Byron Miller
Byron Miller
1
23.54
Cool Opinion
Black B
T: James Robinson
James Robinson
627
NBT
Gold Bonanza
Blue Bdl D
T: Garry Cluse
Garry Cluse
21
23.48
R6
2
4
5
1
Westlawn Finance Stake
4th/5th Grade 484m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Soloman
Black D
T: William Morris
William Morris
347
NBT
Tiggerlong Jake
Red Bdl D
T: Robert Andrews
Robert Andrews
37
NBT
Bean Bah
Black B
T: Alan Bugeja
Alan Bugeja
13
27.96
Brookers Road
Brindle D
T: Helen Pearce
Helen Pearce
1
NBT
Kidatee Bob
Red Fwn D
T: Bradley Northfield
Bradley Northfield
116
27.17
Alley's Payout
Red Fwn B
T: Robert Wilson
Robert Wilson
5426
NBT
Teara Tiona
Fawn B
T: Stanley Springer
Stanley Springer
2
NBT
Kooringa Bella
Wh & Bdl B
T: Mavis Wilkinson
Mavis Wilkinson
35
NBT
R7
2
4
6
8
Blue Paws Final
Non Graded 484m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Trent Bridge
Dark Bdl D
T: Raymond Quartermain
Raymond Quartermain
32
NBT
Bralyn Maisie
Black B
T: Bradley Northfield
Bradley Northfield
212
27.19
Ellangowan Maca
Wh & Bdl B
T: Stephen Williams
Stephen Williams
23
NBT
Star Ka
Black B
T: Beryl Stephens
Beryl Stephens
11
27.68
Encore Assassin
Blue Fwn D
T: Alan Bugeja
Alan Bugeja
3
NBT
Pro Mate
Fwn & Wht D
21
27.57
Special Ability
Blk & Wh D
42
NBT
Kooringa Lady
Blue B
T: Mitchell Northfield
Mitchell Northfield
2114
27.95
R8
5
6
7
1
Cougars Nite Club Stake
Free For All 484m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Ellangowan Rock
Black D
T: Stephen Williams
Stephen Williams
1485
NBT
Vacant Box
Jack County
Wh & Bdl D
T: Glen Northfield
Glen Northfield
36
NBT
Kazz Kazui
Blk & Wh B
T: Sheila Smith
Sheila Smith
762
NBT
Allegro Lee
Wh & Blk B
T: Neville Robson
Neville Robson
735
NBT
Kath's Problem
Red Fwn B
T: Linda Benn
Linda Benn
65
NBT
Yogi Pepper
Wh & Blk D
T: Mitchell Northfield
Mitchell Northfield
434
NBT
Dell Ellen
Brindle B
T: Margaret Springer
Margaret Springer
6
NBT
R9
7
6
8
2
Mcdonald's Pharmacy Maiden Stak
Maiden 484m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Malibu Gem
Red Fwn B
55
NBT
Proper Dutchess
Brindle B
T: William Morris
William Morris
72
NBT
She Talking
Wh & Bdl B
T: Carmel Buhagiar
Carmel Buhagiar
3
NBT
Yianni's Special
Fwn & Wht B
4
NBT
Elite Tiger
Brindle D
T: Richmond Vidler
Richmond Vidler
6
NBT
Benny Vale
Wh & Bdl D
T: Glen Northfield
Glen Northfield
234
NBT
Credit Check
Fawn D
T: Robert Wilson
Robert Wilson
572
NBT
Classic Ability
Wh & Blue B
T: William Sharpe
William Sharpe
56
NBT
R10
1
3
5
2
Casino Rsm Club Flying
Free For All 411m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Star Elite
Black B
T: Robert Humphrey
Robert Humphrey
15
23.24
Harold Hoot
Black D
T: Keith Boan
Keith Boan
81
23.06
Speedy Stitch
Black B
T: Bradley Northfield
Bradley Northfield
324
NBT
Allegro Storm
Black D
T: Pauline Robson
Pauline Robson
218
23.15
She's Got Pace
Black B
T: Robert (Duplicate) Cooke
Robert (Duplicate) Cooke
28
NBT
Roseberry Rose
Red Fwn B
T: Trevor Salmoni
Trevor Salmoni
47
NBT
Little Bit Blue
Blue D
T: Michael Ensby
Michael Ensby
5
NBT
Intent Pressure
Blue Bdl D
T: Byron Miller
Byron Miller
62
NBT
R11
8
4
6
3
Nature Vet Stake
5th Grade 620m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Dorothy Trick
Wht & Fwn B
T: Stephen Casey
Stephen Casey
2
NBT
Ed's Dream
Fawn D
T: Robert Wilson
Robert Wilson
1278
NBT
Mad Moment
Bdl & Wh B
T: Sheila Smith
Sheila Smith
441
36.25
Top Springs
Red Fwn D
T: Trevor Salmoni
Trevor Salmoni
8
NBT
Lord Aragorn
Black D
T: Charles Northfield
Charles Northfield
712
35.97
Sweet Chariot
wht with blt B
T: Bradley Northfield
Bradley Northfield
525
NBT
Con Russan
Black D
T: John North
John North
1335
NBT
Raising Hell
Black B
T: Helen Pearce
Helen Pearce
53
NBT
R12
8
1
6
7
Casino Rural Traders Stake
3rd/4th Grade 411m
PRIZE MONEY
$0
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Bokarm Prince
Black D
T: Elizabeth Salmoni
Elizabeth Salmoni
N/A
NBT
Bralyn Jane
Brindle B
T: Charles Wilkinson
Charles Wilkinson
6
NBT
Eve's Ability
Black B
T: Leone North
Leone North
N/A
NBT
Much Much More
Fawn D
T: Linda Benn
Linda Benn
22
NBT
Surfie Boy
Wht & Fwn D
T: Bradley Northfield
Bradley Northfield
15
23.53
Leighzar
Black D
T: Bradley Northfield
Bradley Northfield
2161
NBT
Skies Are Blue
Blue B
T: Trevor Salmoni
Trevor Salmoni
8
NBT
Get Rhythm
Wht & Fwn D
T: Bradley Northfield
Bradley Northfield
2147
23.03