OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Temora
NSW
Richmond Straight
Coonamble
Kempsey
Tamworth
Ladbrokes Gardens
Wentworth Park
Temora
Townsville
Ballarat
Geelong
Ipswich
Meadows
Cannington
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Golden easter egg
GRNSW
Merchandise
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Temora
NSW
Richmond Straight
NSW
Coonamble
NSW
Kempsey
NSW
Tamworth
NSW
Ladbrokes Gardens
NSW
Wentworth Park
NSW
Temora
NSW
Townsville
QLD
Ballarat
VIC
Geelong
VIC
Ipswich
QLD
Meadows
VIC
Cannington
WA
Fields
10 races
R1
1
4
9
10
R2
3
10
6
2
R3
1
4
8
5
R4
8
4
7
3
R5
6
1
3
8
R6
3
8
5
6
R7
5
6
8
3
R8
1
7
3
4
R9
3
4
8
7
R10
1
3
6
5
Kennel closes at
18:35 19 June 2021
Order of Choice
Print Meeting
R1
1
4
9
10
John Deere Temora Maiden
Maiden 330m
PRIZE MONEY
$1,350
$900 - $260 - $190
$900 - $260 - $190
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Pretty More
Blue B
T: Ricky Miller
Ricky Miller
6642
NBT
Black Eagle
Black D
T: Glenn Schwencke
Glenn Schwencke
2
NBT
Brothers Express
Black B
T: Brian Smith
Brian Smith
4624
19.71
Fraternity
BD D
T: Peter Sims
Peter Sims
N/A
NBT
Kate's Desire (SCR)
T: Terry O'keefe
Terry O'keefe
4
19.48
Zola Bud
Black B
T: Raymond Gold
Raymond Gold
8847
NBT
One Last Finale (SCR)
T: Deidre Jenkins
Deidre Jenkins
2424
NBT
Final Shuffle
BK D
T: Garry Small
Garry Small
5
19.65
Pamjams Imp
Black D
(into 5)
T: John Scott
John Scott
5
19.84
Noel's Desire
Black D
(into 7)
T: Terry O'keefe
Terry O'keefe
6
20.03
R2
3
10
6
2
White's Shoex Maiden Final Maiden Series F
Maiden 330m
PRIZE MONEY
$3,500
$2,500 - $600 - $400
$2.5K - $600 - $400
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Bluejay Izmir
Black B
T: Gregg Mills
Gregg Mills
3562
19.11
Battie's Banquet
Black B
T: Gillian Apps
Gillian Apps
2522
19.31
Pamjams Snowman
Blue D
T: John Scott
John Scott
3
19.44
Kiana Express
Black B
T: Brian Smith
Brian Smith
83
19.39
Swift Justice (SCR)
T: Paul Braddon
Paul Braddon
61
18.92
Secret Layla
Black B
T: Paul Braddon
Paul Braddon
1
19.32
Dinkydi Rosie
Black B
T: John Hill
John Hill
7261
19.22
Hello Bloke
Black D
T: Garry Small
Garry Small
72
19.30
Zulu Lightning (SCR)
T: Maxwell Mcgovern
Maxwell Mcgovern
3
19.70
Kate's Desire
Black B
(into 5)
T: Terry O'keefe
Terry O'keefe
4
19.48
R3
1
4
8
5
Ladbrokes Red Dog 0-3 Win
Mixed 570m
PRIZE MONEY
$3,500
$2,500 - $600 - $400
$2.5K - $600 - $400
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Sandy Grant
Fawn D
T: David Grant
David Grant
2246
33.06
Steampunk Tiger
BD D
T: Garry Anesbury
Garry Anesbury
4666
NBT
Wild Julia
Red Fwn B
T: Peter Scott
Peter Scott
3257
NBT
Sold No Houses
Red Bdl D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
2656
NBT
Clandestine
BD D
T: Peter Sims
Peter Sims
215
NBT
Sycamore Skinny
Blk & Wh B
T: Jason Tuovi
Jason Tuovi
6288
NBT
Eastern Hawk (SCR)
T: Jason Tuovi
Jason Tuovi
6445
NBT
Pyramid Express
Black B
T: Joanne Smith
Joanne Smith
6444
NBT
R4
8
4
7
3
Grnsw Maiden Series Final Maiden Series F
Maiden 457m
PRIZE MONEY
$4,600
$3,000 - $1,000 - $600
$3K - $1K - $600
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Benando Junior
Brindle D
T: Garry Anesbury
Garry Anesbury
7881
26.70
Star Glitter
Black B
T: Neil Staines
Neil Staines
4
27.38
Shanlyn Kendall
Blk & Wh B
T: Ricky Mckinnon
Ricky Mckinnon
5422
26.67
Opal Express
Black B
T: Brian Smith
Brian Smith
52
26.79
Miss Zahnn
Blk & Wh B
T: Raymond Gold
Raymond Gold
4753
26.86
She's Exquisite
BD B
T: Peter Sims
Peter Sims
1
26.40
Fast Lurch
Rd Bdl & W D
T: Jason Tuovi
Jason Tuovi
2464
26.41
Got A Scoot
Red Bdl D
T: Peter Dooner
Peter Dooner
453
26.92
Eastern Hawk (SCR)
T: Jason Tuovi
Jason Tuovi
6445
27.74
Barcia Nonna (SCR)
T: Arron Gould
Arron Gould
5775
28.31
R5
6
1
3
8
Ladbroke It!
5th Grade 330m
PRIZE MONEY
$2,310
$1,500 - $460 - $350
$1.5K - $460 - $350
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Trever's Desire
BK D
T: Terry O'keefe
Terry O'keefe
4153
18.91
Club Double
Black D
T: David Grant
David Grant
7856
19.64
Banquet Dynasty
Red Bdl B
T: Gillian Apps
Gillian Apps
6264
19.29
Light 'Em Sparky
Blue D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
2473
19.36
Slippery Grant
Black B
T: David Grant
David Grant
6615
18.87
Beven's Desire
Black D
T: Thelma O'keefe
Thelma O'keefe
3231
18.85
Premier Grant
Wh & Blk D
T: David Grant
David Grant
5434
NBT
Ralph
Black D
T: Garry Anesbury
Garry Anesbury
1672
19.27
Bender Banquet (SCR)
T: Gillian Apps
Gillian Apps
7667
19.09
Sham Plane (SCR)
T: Garry Small
Garry Small
3555
19.32
R6
3
8
5
6
Ausure Regional Ultra Sense
4th/5th Grade 457m
PRIZE MONEY
$2,490
$1,600 - $500 - $390
$1.6K - $500 - $390
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Mr. Dusty Sir
Blue D
T: Neil Staines
Neil Staines
6235
26.20
Alamo Joe
Black D
T: Graham Thurkettle
Graham Thurkettle
2716
26.53
Willy's Chance
Black D
T: Jack Roy
Jack Roy
1167
26.59
Billy Lobo
Black B
T: Elizabeth Scott
Elizabeth Scott
3485
NBT
Sweet Laurel Lyn
Black B
T: Neil Staines
Neil Staines
5537
NBT
La La Nebraska
BK D
T: Jess Fothergill
Jess Fothergill
3373
26.29
Stormy Grant
Black B
T: Elizabeth Grant
Elizabeth Grant
6463
26.37
Choice Chance
Black B
T: Lorraine Roy
Lorraine Roy
4541
NBT
R7
5
6
8
3
Grnsw 5th Grade Series Final 5th Grade Series F
5th Grade 457m
PRIZE MONEY
$6,600
$5,000 - $1,000 - $600
$5K - $1K - $600
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Dust Storm
BK D
T: Brian Smith
Brian Smith
1562
25.85
Lightning Blazer
Black D
T: Pamela Braddon
Pamela Braddon
5312
26.37
De Goey Express
BK D
T: Joanne Smith
Joanne Smith
1711
25.94
Amistad
Black D
T: Graham Thurkettle
Graham Thurkettle
1442
26.02
Tommy Town
Black D
T: Benjamin Talbot
Benjamin Talbot
3651
25.86
Logical Chance
Black B
T: Jack Roy
Jack Roy
2411
26.21
Udeyan Bale
BK D
T: Jess Fothergill
Jess Fothergill
2171
26.05
Dynamic Star
Fawn D
T: Neil Staines
Neil Staines
2232
26.23
La La Nebraska (SCR)
T: Jess Fothergill
Jess Fothergill
3373
26.29
Got A Repair (SCR)
T: John Mcclelland
John Mcclelland
1253
26.44
R8
1
7
3
4
Cutting Corners
5th Grade 457m
PRIZE MONEY
$2,310
$1,500 - $460 - $350
$1.5K - $460 - $350
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Brindabella Boy
Black D
T: Damian Cormie
Damian Cormie
7267
26.17
Blue Hotel
Red Fwn D
T: Graham Thurkettle
Graham Thurkettle
8658
26.88
Arriba Nachos
BK D
T: Graham Thurkettle
Graham Thurkettle
5154
26.74
Dana Big Pete
Black D
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
5242
NBT
Can Go
Black B
T: Peter Dooner
Peter Dooner
4478
26.92
Banjo's Legacy
Black D
T: Raymond Gold
Raymond Gold
6354
26.50
Dana Ruby
Black B
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
1636
NBT
Martin Lobo
Black D
T: Elizabeth Scott
Elizabeth Scott
2444
26.78
Dundee Crystal (SCR)
T: Michelle Wilkins
Michelle Wilkins
5637
27.54
R9
3
4
8
7
Intersales Temora
4th/5th Grade 330m
PRIZE MONEY
$2,490
$1,600 - $500 - $390
$1.6K - $500 - $390
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Dana Hank
Black D
T: Rebecca Edenborough
Rebecca Edenborough
3425
19.05
Balt
Black D
T: Garry Small
Garry Small
8225
19.41
Oliver Izmir
Black D
T: Gregg Mills
Gregg Mills
8526
18.72
Lilac Izmir
Black B
T: Gregg Mills
Gregg Mills
5615
19.18
Mr. Maisey
Black D
T: Neil Staines
Neil Staines
6221
18.77
Dana Nana
Dark Bdl B
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
8178
19.40
Fyodor Bale
Black D
T: Clint Colaiacovo
Clint Colaiacovo
4662
19.17
Tikki
Blue Fwn B
T: Glenn Schwencke
Glenn Schwencke
1554
18.90
Kaique (SCR)
T: Christopher Newcombe
Christopher Newcombe
4446
19.35
Secret Snaps (SCR)
T: Rebecca Edenborough
Rebecca Edenborough
8645
19.44
R10
1
3
6
5
Miller & James Real Estate
5th Grade 330m
PRIZE MONEY
$2,310
$1,500 - $460 - $350
$1.5K - $460 - $350
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Daph's Echo
Rd Fn & Wh B
T: Jess Fothergill
Jess Fothergill
5656
NBT
Sweet Honey Jess
Black B
T: Neil Staines
Neil Staines
8317
NBT
Silky Grant
Fawn B
T: Elizabeth Grant
Elizabeth Grant
4313
19.20
Hawke's Chance
Black D
T: Jack Roy
Jack Roy
3166
19.68
Dana Dancer
Black B
T: Rodney Mcdonald
Rodney Mcdonald
1454
19.81
Platinum Exit
Black D
T: Edward Sanchez
Edward Sanchez
2228
18.88
One Double Beat
Black B
T: Peter Goodwin
Peter Goodwin
3568
NBT
Pamjams Overtime
Blue D
T: John Scott
John Scott
2861
NBT
Sham Plane (SCR)
T: Garry Small
Garry Small
3555
19.32
Buddy Banquet (SCR)
T: Gillian Apps
Gillian Apps
F754
19.44