OUR NETWORK:
Greyhounds As Pets
|
Greenhounds
|
GWIC
|
GRNSW
|
thedogs.com.au
|
Temora
NSW
Temora
Coonamble
Kempsey
Broken Hill
Moree
Ladbrokes Gardens
Richmond
Wentworth Park
Capalaba
Bundaberg
Traralgon
Ipswich
Meadows
Mandurah
Log In
Sign Up
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
HOME
RACING
VIDEO
NEWS
CALENDAR
FEATURES
GRNSW
LOG IN
SIGN UP
Welcome
Blackbook
Notifications
Update Profile
Change Password
Log Out
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
RACING
Racing & Results
Fields
The Hound
Scratchings
Tracks
Stewards Reports
The Print Hub
VIDEO
Live Racing
Replays
Featured
Video News
NEWS
Latest News
Archive
Video News
Media Releases
Feature Races
CALENDAR
NSW meetings
Online Nominations
FEATURES
Feature races
Ladbrokes Million Dollar Chase
GRNSW
Merchandise
Corporate Site
GRNSW Projects (new)
Temora
NSW
Temora
NSW
Coonamble
NSW
Kempsey
NSW
Broken Hill
NSW
Moree
NSW
Ladbrokes Gardens
NSW
Richmond
NSW
Wentworth Park
NSW
Capalaba
QLD
Bundaberg
QLD
Traralgon
VIC
Ipswich
QLD
Meadows
VIC
Mandurah
WA
Fields
11 races
R1
7
8
6
1
R2
4
7
5
3
R3
8
1
7
2
R4
ABD
R5
8
5
7
6
R6
1
2
8
4
R7
4
6
7
5
R8
7
4
1
5
R9
8
5
7
3
R10
4
9
3
2
R11
4
6
8
9
Kennel closes at
01:15 26 September 2015
R1
7
8
6
1
Temora GBOTA Maiden
Maiden 330m
PRIZE MONEY
$400
$250 - $90 - $60
$250 - $90 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Out There Jerry
Black D
T: Gregory Mckinnon
Gregory Mckinnon
3
NBT
Majestic Lomar (SCR)
T: Nathan Mcmenamin
Nathan Mcmenamin
N/A
NBT
Billy Austin
Brindle D
T: Jennifer Maitland
Jennifer Maitland
42
19.81
Singing Gun
Black B
T: Ronald Webb
Ronald Webb
62
NBT
Bo Bo Bo
Black B
T: Cherryl Bradley
Cherryl Bradley
N/A
NBT
Mr. Marlow
Black D
T: Jennifer Maitland
Jennifer Maitland
N/A
NBT
Yacht Rich
Black D
T: Raymond Maitland
Raymond Maitland
N/A
NBT
Road Vision
Black D
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
5
NBT
Katie's Delight
Blue Bdl B
(into 2)
T: Garry Harding
Garry Harding
6784
20.23
Fizzy Sprite (SCR)
T: Peter Scott
Peter Scott
6678
NBT
R2
4
7
5
3
ladbrokes.com.au Maiden
Maiden 457m
PRIZE MONEY
$450
$300 - $90 - $60
$300 - $90 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Dibble
Black B
T: Reece Brown
Reece Brown
72
26.58
Midnight Ebony
Black B
T: Darren Petersen
Darren Petersen
4555
NBT
Berry Flex
Red Bdl B
T: Margaret Bannerman
Margaret Bannerman
6436
NBT
Targab's Galore
Wh & Blk D
T: Peter Ward
Peter Ward
2226
26.84
Mollys Music
W & Blue Fn B
T: Vicki Prest
Vicki Prest
443
27.03
El Ay Lucy (SCR)
T: Gregory Mckinnon
Gregory Mckinnon
6
NBT
Folilo
Fawn B
T: Allison Green
Allison Green
7634
27.50
Unsub Ray
Wh & Blue B
T: Raymond Maitland
Raymond Maitland
7672
NBT
R3
8
1
7
2
Matthew Building Supplies Maiden
Maiden 330m
PRIZE MONEY
$400
$250 - $90 - $60
$250 - $90 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Oscar Quest
Blue D
T: Jennifer Maitland
Jennifer Maitland
2
19.69
Mandy Magic
Black B
T: Donna Widdows
Donna Widdows
3532
19.57
Saxon Nero
Blue Fwn D
T: Craig Price
Craig Price
6
NBT
Standing Bear
Brindle D
T: Garry Anesbury
Garry Anesbury
55
20.29
Malo
Black D
T: Raymond Maitland
Raymond Maitland
N/A
NBT
Glendale Zeus
Wh & Blk D
T: Glenn Schwencke
Glenn Schwencke
5
NBT
Sharni Mac
Black B
T: Gregory Mckinnon
Gregory Mckinnon
33
20.12
Sno Bo
Wh & Rd Bdl D
T: David Cox
David Cox
N/A
NBT
Kalimba Spa (SCR)
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
8485
NBT
Beasley Flex (SCR)
T: Margaret Bannerman
Margaret Bannerman
57
NBT
R4
ABD
Cut & Run for Men Stakes
5th Grade 330m
PRIZE MONEY
$450
$300 - $90 - $60
$300 - $90 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Tezza Mac
Blk & Wh B
T: Ricky Mckinnon
Ricky Mckinnon
112
19.51
Arthur Drum
Lt Bdl D
T: Arthur Fahey
Arthur Fahey
3666
19.64
Discount Chopper
Wh & Bdl D
T: Allison Green
Allison Green
7527
19.37
Be My Beau
Black D
T: Graham Thurkettle
Graham Thurkettle
8151
NBT
Angel's First
Black B
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
1535
19.07
Zane Desire
Black D
T: Garry Harding
Garry Harding
2737
19.32
Parrydise Skye
Black B
T: Scott Parry
Scott Parry
6567
19.45
Proven Kuga
Black B
T: Phillip Clark
Phillip Clark
136
NBT
Pigeon Pie (SCR)
T: David Cox
David Cox
6788
19.39
Harcourts Joe (SCR)
T: Darren Petersen
Darren Petersen
6575
NBT
R5
8
5
7
6
Mcquirk's Discount Tyre Service Stakes
4th/5th Grade 457m
PRIZE MONEY
$550
$400 - $90 - $60
$400 - $90 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Uno Hugo
Black D
T: Rodney Oakman
Rodney Oakman
5766
NBT
Gem's Rocket
Black B
T: Dale Ashton
Dale Ashton
5825
27.79
How Special
Wh & Blk D
T: Vicki Prest
Vicki Prest
5555
27.11
Slight Chance
Black B
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
5665
27.29
Tazer Time
Red Fwn D
T: Domenico Lauricella
Domenico Lauricella
5453
26.55
Paper Planes
Black B
T: Darren Petersen
Darren Petersen
1547
26.86
Blue Maggie
Blue B
T: Craig Price
Craig Price
4412
26.69
Royal Norris
Wh & Blk D
T: Peter Dooner
Peter Dooner
7214
NBT
Hurry Mccurry (SCR)
T: Colin Thacker
Colin Thacker
5666
NBT
Isabella Flex (SCR)
T: Margaret Bannerman
Margaret Bannerman
7757
26.94
R6
1
2
8
4
White Shoex Stakes
Non Graded 330m
PRIZE MONEY
$450
$300 - $90 - $60
$300 - $90 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Cosmic Prince
Wh & Blk D
T: Craig Price
Craig Price
2514
19.51
Ikara Bale
Black B
T: Gordon Herbert
Gordon Herbert
2861
NBT
Sierra Grand
Black D
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
5644
NBT
Buster's Magic
Black D
T: Phillip Clark
Phillip Clark
6754
NBT
Woomera
Black D
T: Colin Newman
Colin Newman
5576
19.29
Tiggerlong Fox
Wht & Fwn D
T: John Cusack
John Cusack
7864
NBT
Zelemar Zone
Black D
T: Colin Thacker
Colin Thacker
5726
NBT
Huntress Bale
Fawn B
T: Arthur Fahey
Arthur Fahey
3663
19.62
R7
4
6
7
5
Deb's Jewellery Stakes
5th Grade 457m
PRIZE MONEY
$550
$400 - $90 - $60
$400 - $90 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Darcy Delight
Black B
T: Phillip Clark
Phillip Clark
5675
NBT
Stancenator
Black B
T: Glenn Schwencke
Glenn Schwencke
6278
26.90
Billie's Revenge
Brindle D
T: Colin Newman
Colin Newman
5767
26.60
Ding Ying
Wht & Fwn D
T: Gordon Herbert
Gordon Herbert
6268
26.75
Token Code
Black D
T: Domenico Lauricella
Domenico Lauricella
1447
26.96
Proven Crown
Black D
T: Phillip Clark
Phillip Clark
4233
26.73
Rosedene Nahum
Red Fwn D
T: Faye Herbert
Faye Herbert
2455
26.83
Jess Delight
Black B
T: Phillip Clark
Phillip Clark
6237
27.38
Isabella Flex (SCR)
T: Margaret Bannerman
Margaret Bannerman
7757
26.94
Aussie Kid (SCR)
T: Dale Ashton
Dale Ashton
8877
NBT
R8
7
4
1
5
Temora Ex-services Final Sprint Series F
Non Graded 457m
PRIZE MONEY
$1,000
$800 - $110 - $90
$800 - $110 - $90
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Cosmic Wonder
Wht & Fwn D
T: Michael Curtale
Michael Curtale
7121
26.45
Dynamic Jewel
Black B
T: Kerrie Tuovi
Kerrie Tuovi
8651
26.55
Pumpkin Pie
Black B
T: Vicki Prest
Vicki Prest
1711
26.52
Tiggerlong Olay
Black B
T: John Cusack
John Cusack
6114
26.47
Ragnarok
Wh & Blue D
T: Graham Thurkettle
Graham Thurkettle
2625
26.59
Addy's Delight
Black B
T: Phillip Clark
Phillip Clark
2342
26.84
Parrydise Spark
Red Fwn D
T: Scott Parry
Scott Parry
2111
26.55
Sugar Man
Wh & Rd Fn D
T: Graham Thurkettle
Graham Thurkettle
1322
26.67
Normie's Boy (SCR)
T: Julie French
Julie French
4773
26.43
Proven Crown (SCR)
T: Phillip Clark
Phillip Clark
2332
26.73
R9
8
5
7
3
Temora Fuel Distributors Stakes
4th/5th Grade 330m
PRIZE MONEY
$450
$300 - $90 - $60
$300 - $90 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Parrydise Rose
Black B
T: Scott Parry
Scott Parry
5625
19.32
Worth A Dyne
Black D
T: Garry Anesbury
Garry Anesbury
2624
19.34
Drop Kick
Brindle D
T: Allison Green
Allison Green
4431
18.90
Swanky Squash
Brindle B
T: William Schwencke
William Schwencke
7716
19.17
Uno Scout
Black D
T: Rodney Oakman
Rodney Oakman
6142
19.53
Hot Chiltern
Black B
T: Colin Newman
Colin Newman
3756
19.77
Watching Over Us
W & Blue Fn D
T: Faye Herbert
Faye Herbert
1762
19.64
Uno Buddy
Black D
T: Rodney Oakman
Rodney Oakman
1161
19.20
Pigeon Pie (SCR)
T: David Cox
David Cox
6788
19.39
R10
4
9
3
2
Delta Agribusiness Stakes
5th Grade 330m
PRIZE MONEY
$450
$300 - $90 - $60
$300 - $90 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Silverado (SCR)
T: Allison Green
Allison Green
1618
19.68
Sixteen
Fawn D
T: Glenn Schwencke
Glenn Schwencke
7533
19.68
Unsub Jennifer
Wh & Blue B
T: Jennifer Maitland
Jennifer Maitland
5375
NBT
Takahi Spirit
Black B
T: Ronald Webb
Ronald Webb
1866
NBT
Commentator
Brindle D
T: Colin Thacker
Colin Thacker
2833
20.01
Buckett's Way
Black D
T: Cherryl Bradley
Cherryl Bradley
6722
19.66
Hurricane Spirit
Blue D
T: Gordon Herbert
Gordon Herbert
2478
19.75
Eliza Pharoah
Fawn B
T: Phillip Clark
Phillip Clark
3165
NBT
Harcourts Joe
Black D
(into 1)
T: Darren Petersen
Darren Petersen
6575
NBT
Skydance (SCR)
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
7774
NBT
R11
4
6
8
9
Ray White Real Estate Stakes
5th Grade 330m
PRIZE MONEY
$450
$300 - $90 - $60
$300 - $90 - $60
NAME
TRAINER
LAST 4
BEST T/D
Charltia Lad (SCR)
T: Barry Martell
Barry Martell
3575
NBT
Tyrone's Pride
Wh & Bdl D
T: Raymond Sims
Raymond Sims
168
NBT
Crae Bale
Black B
T: Faye Herbert
Faye Herbert
6615
NBT
Chloe Grace
Black B
T: Darren Petersen
Darren Petersen
6275
19.43
Parrydise Ginger
Red Fwn B
T: Scott Parry
Scott Parry
2357
19.25
Skylah Jewel
Black B
T: Raymond Maitland
Raymond Maitland
6828
19.80
Norma's Moment
Black B
T: Arthur Fahey
Arthur Fahey
5667
19.89
Midnite Embrace
Black D
T: William Schwencke
William Schwencke
5754
19.82
Skydance
Black B
(into 1)
T: Geoffrey Sheather
Geoffrey Sheather
7774
NBT
Pigeon Pie (SCR)
T: David Cox
David Cox
6788
19.39